Antalya haberleri… Kaş’ta plonjon turizmi gelişiyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde 2-7 Ekim’dahi 6’ncısı düzenlenen CMAS Başıboş Dalış Acun Şampiyonası bitmeme ediyor. Grup Belediye Başkanı Bahtiyar Ulutaş, yaptığı açıklamada, CMAS 6. Serbest Dalış Acun Şampiyonası’nın ilçede yapılmasının bahtiyarlık kaynağı olduğunu söyledi.

Şampiyonaya 39 ülkeden 120’nin üzerinde sporcunun iştirak sağladığını belirten Komutan Mutlu Ulutaş, “Burada plonjon faaliyetlerinin yapılması ve bunun bu kök şampiyonalarla desteklenmesi, ülkemizdeki denizlerin önemini daha üstelik artırıyor. Bu, alelhusus denizaltındaki habitatı, biyolojik canlılığı, mevrut misafirlerimizin görmesi açısından bile iyi ayrımsız tanıtım oluyor. Zira bu asıl şampiyonaları yaptıkça dalış turizmi ilçemizde dahi gelişiyor” dedi.

“Milli sporcularımız da rekorlar kırdı, 5 Türkiye rekoru kırıldı”

Şampiyonada koskocaman dereceler alındığını, 10 acun rekoru kırıldığını kaydeden Komutan Ulutaş, “Milli sporcularımız de rekorlar kırdı, 5 Türkiye rekoru kırıldı. CMAS tarihinde bir önceki olan 132 metrede Hırvat sporcunun kırmış olduğu dünya rekoru haddinden fazla heybetli. Dalışlar bitmeme ediyor, 2 dönem daha sürecek. Biz üstelik bu tür şampiyonaları sürmek istiyoruz. Dalış turizminin Kaş ilçemizde, Antalya’üstelik ve Türkiye’üstelik gelişmesi üzere desteğimizi devam ettireceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Komutan Ulutaş, Kaş’ta sualtı musahabe parkı oluşturduklarını, misafirlerin burayı plonjon yaparak, ülfet edebileceğini da belirtti. – ANTALYA

Share: