Antalya gündem haberi: Bosnalı afetle mücadele çalışanlarına Antalya’da “Arama Istirdat Eğitimi”

Bosna Hersek’te mütenevvi kurumlarda görev eden afetle uğraş çalışanlarına Antalya’da “Taharri Istirdat Eğitimi” verildi.

TİKA ve İHH İnsani Arkalama Vakfı hareket birliğinde, Ivedili Ebat ve Facia Müdahaleleri Eğitim Bilimi Programı (ADAMEP) kapsamında düzenlenen eğitime katılan 33 Bosna Hersek vatandaşı, 12 aktarılma boyunca kentte, doğada ve suda taharri istirdat eğitim bilimi aldı.

Yiğitlik Beyazıt Firez Merkezinde planlı törenle, kursiyerlere sertifikaları ikram edildi.

TİKA Uzmanı Onur Yaşar, kayırıcı hayatına yönelik çalışmaların kendileri üzere haddinden fazla değerli olduğunu söyledi.

Bosna’da başladıkları eğitimlerin serencam modülünü tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatım eden Yaşar, “Bu bizim üzere altın ve eş ayrımsız proje oldu. Lübnan ilkin almak amacıyla diğer ülkelerde dahi aynı modülleri başlattık. Yetişek gören Bosnalıların edindikleri tecrübeleri öz ülkelerine aktarmalarını bekliyoruz.” dedi.

İHH Kıyamet Akademisi Sorumlusu Erdal Altıntaş ise, “Ülkemizde birçok kıyamet yaşadık ve tecrübeler kazandık, bu tecrübeleri tıpkı terbiye sistemi haline dönüştürerek eğitim modülleri yazdık. Bu yetişek modüllerini karşılıklı kendisine sizlerle, dünyayla paylaşıyoruz.” dedi.

Share: