Anka Roket Takımı Rektör Tabakoğlu’nu ülfet etti

TEKNOFEST 2022 finallerinde “Gökdoğan” ismini verdikleri roketleriyle 81 mızıka arasında 9. olan Trakya Üniversitesi Anka Roket Takımı, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu görüşme etti.

Tabakoğlu, ziyarette mızıka üyelerini ve danışman akademisyenleri kutlama etti.

Üniversite olarak eğitimin yanında AR-GE ve inovasyona iri ayar vererek desteklediklerini belirten Tabakoğlu, “Simurg Roket Takımı’nın çalışmaları de bunun genişlik güzel göstergelerinden birisi. Gelecekte evcil ve milli uygulayım bilimi üretilmesi üzerine mefret katkılar sunacaklarına inanıyorum. Istek ediyorum kim seneye henüz iri başarılara imza atacaklar ve bizleri gururlandırmaya bitmeme edecekler.” ifadelerini kullandı.

Takımın akademik danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Münevver Güllü üstelik arsıulusal yarışmalara birlikte katılarak roketlerini ayrıksı mevki semalarında bile uçurmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ziyarette topluluk üyeleri Bengisu Abat, Erhan Turan Bilir ve Mehmet Kaan Coşar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mukavim Aydoğdu ve İpsala MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dirimsel Ardıl vadi aldı.

Aksaray’bile gerçekleştirilen atışlarda evvel 10’a duhul başarısı göstererek nida edildikleri TEKNOFEST KARADENİZ’birlikte stant açan Anka Roket Takımı, Samsun’daki festival alanında roketlerini sergilemişti.

Share: