Altında yaşanan düşüşün ardından kuyumcuların yüzü gülüyor! Sunma haddinden fazla işçiliksiz bezen ve gram bazında külte kızıl talep görüyor

Kızıl fiyatlarının düşmesi, yatırım boşaltmak isteyenleri heyecanlandırdı. Kuyumcu esnafı ise gidişatın önümüzdeki haftalarda tersine dönerek yükselişe döneceğinin sinyalini verdi.

İŞÇİLİKSİZ ZİYNET VE GRAM BAZINDA KÜLTE ALTINA YÖNELDİLER

Aksaray’da da yatırımcılar zer piyasasına yöneldi. Kentte kuyumcuların yolunu tutan vatandaşlar, ileriye çevrik yatırımlarında işçiliksiz bezgi ve gram bazında külte altın satın almayı tercih etti. Son 3 aylık dönemde döviz bazında yatırım yapan vatandaşlar, kuyumcuların okazyon tavsiyesi ile dövizlerini zer tezgahlarında değerlendirdi.

” HERHANGI BIR DÜŞÜŞ ALIM İÇİN FIRSATTIR”

Cevahirci vitrinlerinde işçiliği sıfır ziynetlere ayn gezdiren yatırımcılar, kuyumcuları dikkate alarak uzun vadede yatırımlarını yaptı. Bin liranın altında seyreden gram altın fiyatları yüzleri güldürürken, kuyumcu Mustafa Aslan, “Seçkin düşüş kurum için tıpkı fırsattır” diyerek envestisman tavsiyesinde bulundu.

“BU DÜŞÜŞTEN SONRALARI BİR YÜKSELİŞ GÖSTERECEK”

Kuyumcu Aslan, “Zer sabık haftaya göre az buçuk geriledi. Balaban aynı rica var, alelhusus 24 derece ve ziynet altınlara. Zannediyorum kim önümüzdeki haftalarda değerli bu düşüşten bilahare bire bir yükseliş gösterecek. Değme düşüş kurum üzere benzeri fırsattır. Alelhusus bu jeopolitik olayların neticesinde altının önünün degaje olduğunu ve yükseleceğini hesap ediyorum. Tamlık yerine büyüklük veremeyiz, tafsilatlı vadede altının yükseleceğini hesap pusulası ediyoruz. Yatırımcılara birlikte tavsiyemiz daha çok işçiliği olmayan süs ve 24 derece külçe değerli almaları” dedi.

Güncel Değerli Fiyatları İçin TıklayınShare: