Alkollü çevirgeç kullanırken benzeri çocuğun ölümüne hastalık olan ilçebay ülfet müşavirliğine atandı

Alkollü dil kullanırken bir çocuğun ölümüne illet olan kaymakam ahbaplık müşavirliğine atandı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde devlete ait resmi uzlaştırıcı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Polat’e çarpıp ölümüne neden olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Ünsiyet Müşavirliğine atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi’nde Bismil’de devlete ilişik resmi aracı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik’e çarpıp ölümüne bozukluk olan ve mevkuf kâin Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu, Çorum Valiliği Ünsiyet Müşavirliğine atandı. Kararname ile Sinanoğlu’nun adına ise Ağrı’nın Sap Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

Kaza, 15 Orak Ayı haset Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktada meydan alan gidiş geliş ışıklarında meydana gelmişti. Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi komütatör, yolun karşısına geçmeye müteharrik Muhammet Çelik’e, arkası sıra de eksantrik aynı araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü sâdır Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı. Anket çerçevesinde tutukluğu devam eden Sinanoğlu’nun kararname ile atandığı ortaya çıktı.Share: