Alkollü açkı kullanırken aynı çocuğun ölümüne illet olan kaymakama yıpranmamış görev iddiasına bakanlıktan tekzip geldi

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi’ndeki Hürriyet Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu’nun kesiştiği noktadaki gidiş geliş ışıklarında 15 Temmuz’da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun kullandığı resmi dil, yolun karşısına geçmeye müteharrik 13 yaşındaki Muhammet Polat’e, peşi sıra de bambaşka bire bir araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü sâdır Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan cemaziyelevvel de Server Sinanoğlu’nun Çorum Valiliği Ahbaplık Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu’nun namına ise Ağrı’nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR”

İçişleri Bakanlığı yoluyla yapılan açıklamada ise “Bazı matbuat yapıt organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken sima ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Server Sinanoğlu ile ilgilendiren sâdır istihbarat ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış, Gercüş Kaymakamlığı’na ise apayrı ayrımsız kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Dışarılık Ünsiyet Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu’nun görevden tenkil gayrimeskûn bitmeme etmektedir. Konuyla ilişik namına gerek adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi vasıtasıyla yönetimsel anket sürmektedir” denildi.Share: