Aleyna Tilki’ye Ödülünü Orhan Gencebay Verdi

Head&Shoulders’ın bu sene ikinci yol anne sponsoru olduğu Head&Shoulders NR1 Videoteyp Saz Ödülleri’nde müziğin tıpkı numaraları ödüllerine kavuştular. Enstrüman Kenti Kuşadası’nın katkılarıyla Oligark İstanbul’üstelik planlı tören birbirinden ahenkli ve etkileyici performanslara de fon oldu.

Gecenin sunuculuğunu Yiğit Kırşan ve Sair Ulusoy üstlenirken, Mavi Halı röportajları ise Senem Aydın ve Porte Korkulu vasıtasıyla gerçekleştirildi. Gülme Yener’in açım şovu ile başlayan gece, Behzat Gerçeker yönetiminde Enbe Orkestrası, Mabel Matiz, Düzgü Ender, Semicenk, Arem Özgüç ve Arman Okumuş performansları ile bitmeme etti. Show TV’de yayınlanacak ödül gecesi Yiğit Kırşan ve Farklı Ulusoy’un sunumlarıyla ekrana gelecek.

Hususi bire bir davetle gerçekleşen Orhan Gencebay, Ayhan Sicimoğlu, İzzet Salt, Aleyna Tilki, Sinan Akçıl ve Vücut Kopukluk, kabil çalgı dünyasının önde mevrut isimlerinin akın ettiği gecede bu sene ilk kez açılan “Head&Shoulders Yükselen Yıldızlar” kategorisinde ise başarıları, yetenekleri ve özgüven hikayeleriyle esin veren tüvana sanatçılar Alper Erözer, Irmak Arıcı ve Berkay Altunyay ödüllerine mülaki yıldızlar oldular.

Toplam on altı kategoride ödülün verildiği geceye sanatçıların ezgi ve sahne performansları mühür vurdu. Gecenin sürprizi ise “Arz İyi Avrat Hanende” seçilen Aleyna Tilki’nin ödülünü Orhan Gencebay’ın elinden alması oldu. Gencebay, Aleyna Tilki’ye “Seni seviyorum ve strateji ediyorum. Bu ödülü sana verdiğim amacıyla çok sevindim” dedi ve zihayat sanatçıya bindi verdi. Ödülünü alırken balaban coşku yaşayan Aleyna Tilki ise “Bu ödülü sizin elinizden almak benim üzere onurdur” diye niteleyerek kıymet verdi. Ayrımsız sahnede Orhan Gencebay bile “Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü”açık Mehabetli Karacan’nın sekiz yaşındaki oğlu Ercüment Karacan’nın elinden aldı.

Oyuncu Kitap Yenenler’in eşi olan Berfu Yenenler’de gecede “Yer İyi Influencer” ödülünü aldı. Ödülünü Behzat Gerçeker’den kayran Berfu Yenenler’e eşi Kitap Yenenler’in geceye neden gelmediği sorusu üstüne “Eser maatteessüf evde çocuklara okşamak zorunda, o buraya gelseydi ben gelemezdim” dedi.

İşte Müziğin 1 Numaraları;

Yer İyi Erkek Şarkıcı: Mabel Matiz

Sunu İyi Eş Şarkıcı: Aleyna Tilki

Sunma İyi Sıkıntı: İrem Derici & Alper Atakan Affeder mi Aşk Bizi

Genişlik İyi Rap şarkıcı: Norm Ender

Sunu İyi Rap Terane: Sefo – Tutsak

En İyi Görümsetme: Edis – Arıyorum

Yeryüzü İyi Ecnebi Hanende: Dua Lipa

En İyi Influencer: Berfu Yenenler

Sunma İyi Takım: Madrigal

Genişlik İyi Rock Hanende: Fatma Turgut

Genişlik İyi Düet: No.1 ft. Ferişte Mosso – Muallel Mütezayit Sigara

Genişlik İyi Aranjör: Arem Özgüç & Arman Görgülü

Arz İyi Yokuş: KÖFN

Genişlik İyi Başarım: Hazal Kayaç & Zeynep Bastık

NR1 Özel Bağış Gailesiz Kabiliyet: Semicenk

NR1 Müziğin Efsaneleri Hususi Ödülü: Orhan Gencebay

Share: