ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden hanende Gülşen’e aksülamel

Isparta ve Burdur’üstelik ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen hakkında, konserinde mortocu dil cambazı liselilere yönelik gider ettiği sözlerden periferi türel süreç başlattı.

Isparta’daki dernekten yapılan bağlanmış açıklamada, imam dil cambazı okullarının, öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile ülkenin eğitim bilimi sisteminin benzeri parçası olduğu belirtildi. Yetişek sisteminin içinde farklı kademelerde birçok ayrımlı ekol türü olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İmam Dil Cambazı Okulları üstelik bu okullardan biridir. Meslek türleri ortamında imam hatip okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim ahzetmek talip her bir vatandaşımızın tercihi, bire bir gayrı meslek türlerini yeğleme fail vatandaşlarımızda olduğu kabil asıl tıpkısı haktır ve saygıya layıktır. Bu kapı asıl kayırıcı hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam dil cambazı okullarının mezunları ve mensupları namına ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize müteveccih her soy ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve yavaş görüyoruz. Gülşen isimli bir şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına ayrımsız zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynıyla iadeli ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini çapkın kınıyoruz.”

Burdur

Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda kadro adına izah fail Mehmet Erdoğan, imam dil cambazı okullarının eğitim bilimi hayatına işve katan okullar olduğunu söyledi.

Saygısızca yaklaşım için parçalanmamış mortocu dil cambazı okulu mezunlarını ahbaplık uğrunda adisyon sormaya davet eden Erdoğan, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde bugün bilcümle illerimizde yapılan bu basın açıklamasını bizler dahi Burdur’de sizlerle paylaşıyoruz. Arkası Sıra Cumhuriyet Altını Savcılıklarına bahis konusu erkek karşı hukuki prosedür yapılması üzere yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.” dedi.

Share: