ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in imam dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine reaksiyon gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen basın açıklamasında ekip adına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve ibdai benzeri yetişek modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder dil cambazı okulu mezunları ve mensupları kendisine farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih her cins ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve bunaltıcı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça kin ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına değiştirmeden iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, kaçınmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, mortocu hatip okullarının herhangi bir makule politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Ancak bazen öz çıkarları üzere müstear gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri nedeniyle kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hukuk önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’dahi adliye önünde toplanan katılımcılar hesabına mütekellim Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mehabetli Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları yerine farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih her nev ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve tehlikeli gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının rastgele cins siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, önder dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı uçarı kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı bağlanmış açıklamada, mortocu hatip okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına naz katan ve özgün tıpkı eğitim bilimi modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, ocumak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna belen eden Saika, şöyle bitmeme etti:

“Ancak bazı bazı kişi çıkarları için müstear ruzname tesis etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere birlikte üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. Nefer üzerine türel muamelat yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri namına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak mortocu hatiplileri karalayama çalıştığını tabir etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde kâin önder hatipliler dernekleri namına eş anlı matbuat açıklaması etme ve Gülşen üzerine cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının son yıllarda hemencek arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç hıyanet etmedi. Terör örgütleriyle bire bir olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir ant bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu hatip liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Saika, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih değme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve güç bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını rapor etti.

Öte yandan farklı illerdeki dernek üyeleri, konuyla ilişik yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: