Akşener, “6’lı masanın adayı ki olacak?” sorusuna yanıt verdi: İşin içine egomuzu koymuyoruz

Ankara’da “Kanma Önderleri ve İş İnsanları Buluşması”na katılan Akşener daha sonradan esnafı musahabe etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

“SEÇMEN VELİNİMETTİR”

Meral Akşener, 20 Eş 2020’den bu yana esnaf ziyaretleri kapsamında dükkan dükkan gezdiklerini belirterek, “müntehip velinimettir” inancıyla, bu dükkanların süresince tek siyasal partiyi yermediklerini, partilerini övmediklerini, elden dertleri dinlediklerini söyledi.

“BUNU NASIL UNUTACAĞIZ?”

Bu gezilerde dinledikleri sorunları, talepleri TBMM gündemine getirdiklerini anlatan Meral Akşener, araştırı önergeleri, yasa teklifleri haline getirerek bu taleplerin duyulmasını sağladıklarını ifade etti. Kendisine, ” Etimesgut’ta PKK’lı ama Batman’bile faili meçhulcü” denildiğini söyleyen Akşener, “Hayatında PKK’ya taş atmamışlar, bize hakaret edebiliyorlar.” diye konuştu. Akşener, Kürtlere falsolu bir sözcük söylemeyeceklerini ve söyletmeyeceklerini belirterek, “Onlar, canları pahasına bu devletin birlikte durdular. PKK’nın beraberinde duran tabiatıyla vatan hainidir. PKK vatan haini, ayrılıkçı benzeri silahlı terör örgütüdür, bu apayrı bir şey. Bizim Maşrık Anadolu’de, Güneydoğu Anadolu’dahi ayrımsız yer başkanımızın ailesinden 5 martir var, bunu nasıl unutacağız?” ifadelerini kullandı.

“SİZİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ İNŞALLAH”

Vatandaşlara hitabının peşi sıra esnafı gezen Meral Akşener’e altılı masanın cumhurbaşkanı adayı birlikte soruldu. İYİ Öğür Umumi Başkanı Akşener, “Orada benim açımdan, bizim partimiz açısından tıpkı sevgili namevcut. İşin içine asla nefsimizi, egomuzu ve çıkarlarımızı koymuyoruz, makro olan sizsiniz. Onun üzere sizi mahcup etmeyeceğiz inşallah” dedi.

AKŞENER’E KALABALIK BİR KADRO EŞLİK ETTİ

Ziyaretinde Akşener’e, İYİ Öğür Genel Sekreteri Meram Poyraz, İYİ Tümen Siyasi İşler Başkanı Koray Kültürlü, Ankara İl Başkanı Mükemmel Öztürk, mülk ve kaymakamlık yöneticileri ile partililer zevcelik etti.Share: