Akıbet Zaman | YEĞEN, TIR KAZASINDA ÖLDÜ

Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde, kullandığı TIR ile önündeki TIR’a arkadan çarpan Mehmet Karaca (43) ve birlikte olan yeğeni Betül Yağız (16) hayatını kaybetti.

Kaza, dün saat 21.00 sıralarında Keçiborlu- Dinar uğrunda meydana geldi. Mehmet Kara kullandığı 32 PP 128 plakalı, taşımalık yüklü TIR ile tıpkısı yönde ilerleyici A.A.K. yönetimindeki 15 NH 375 plakalı TIR’a çarptı. İhbar üzerine kaza adına itfaiye, jandarma ve afiyet ekipleri irsal edildi. Ekipler, Mehmet Karaca ile yanındaki yeğeni Betül Kişmiri’nın hayatını kaybettiğini belirledi. Esmer ve yeğeninin camit bedenleri, ölü açımı olmak için hastane morguna götürüldü.

Öte yandan kaza sonrası TIR’lar, çekiciyle yoldan kaldırıldı. Değişik TIR sürücüsü A.A.K. ise ifadesi uyarlanmak için kurnaz karakoluna götürüldü.

AMCA- YEĞEN TOPRAĞA VERİLDİ

Isparta’de emmi- yeğen, TIR kazasında öldü (2)

Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde, amcası Mehmet Karaca’nın kullandığı TIR’ın önündeki TIR’a arkadan çarpması sonucu meydana mevrut kazada hayatını kaybeden Betül Kişmiri, toprağa verildi. cuma ardından Işıkkent Mahallesi’ndeki Hamidabad Camii’nde sonuç yolculuğuna uğurlanan Betül Kara’nın cenaze törenine Isparta Vali Yardımcısı Cemil Kılınç ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede ata Maksat Esmer gözyaşı döktü. Betül Yağız’nın ayrımsız müddet önce İzmir’de tüvana akrabalarının yanına gittiği, amcası Mehmet Yağız ile gelişigüzel Isparta’ya dönerken, kazada öldüğü öğrenildi. Benzeri kazada hayatını kaybeden TIR şoförü olan amca Mehmet Karaca dahi Yalavaç ilçesine bağlı Yukarıkaşıkara köyünde toprağa verildi.

Share: