Akıbet zaman haberleri… Aksaray jandarması çaktırmadan avcıların akülü gürültülü tuzağını bozdu

Aksaray jandarması uğrun avcıların akülü ses tuzağını bozdu

AKSARAY – Aksaray’da çaktırmadan avcıların kuşları kazanmak ve sonrasında tutmak amacıyla kurduğu akülü gürültülü tuzağı güllabi ekiplerinin çalışmasıyla imha edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, sinsice avcılığa boğaz vermeyen Aksaray İl Cingöz Komutanlığı Belde, Natür ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ekipleri kent genelinde çaktırmadan ve haram avlanmaya yönelik teftiş ve kontrollerini devam ettiriyor. Bu çerçevede merkeze sadık Altınkaya Beldesi bölgesinde devriye atan uyanık ekipleri efdal seste kuş seslerinin gelmesi üstüne durumdan şüphelenerek gölgede degaje yetenekli araştırma yaptı. Tıpkısı müddet yapılan araştırmada jandarma ekipleri otların arasına gizlenmiş akülü gürültülü tuzağını buldu. Çevreye kuş sesleri yayarak kuşları bağışlamak üzere mergup aldangıç uyanık ekipleri aracılığıyla susturularak makbuz. Yapılan incelemelerde gürültülü tuzağının karışık kuşlarını tutmak amacıyla aldangıç kendisine hazırlan mekanizma olduğu belirleme edilirken, aygıt imha edilmesi üzere Natür dulda ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine doğrulama edildi.

İl Bitirmiş Komutanlığından yapılan kayıtlı açıklamada, “Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

Share: