Akıbet zaman haberi… 13 askerin şehit olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

13 askerin şehit olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

ŞIRNAK – Şırnak Gabar Dağı’nda 7 Ilk Teşrin 2007’de faaliyetler dönüşü 13 askeri martir fail PKK’lı teröristlerin saldırısı, hala hafızalardaki yerini koruyor.

Şırnak’ta 7 Ekim 2007 yılında Gabar Dağı’nda ameliyat dönüşü 13 askeri martir fail PKK’lı teröristlerin aşağılık saldırısı, aradan geçen 15 yıla karşın unutulmadı. PKK’lı teröristler, Bolu Komando Tugayı’ndan bölgeye geçici görevle gelen ve Şırnak 23’üncü Açıkgöz Eksen Öğür Komutanlığı’na sınırlanmış adına fariza yapan 13 askeri 14: 30 sıralarında Gabar Dağı’nda pusuya düşürüldü. Teröristler, askerlerin üstüne umum bombası atıp, ardından gizlendikleri yerlerden ince namlulu silahlarla hilaf incitici açtı. Yavaş saldırıda 13 asker martir oldu.

Hafızalardan silinmeyen saldırıyı kınayan Şırnak Asayiş Korucuları ve Martir Aileleri Federasyon Başkanı Mehmet Güngör, “2007 yılında Gabar Dağında yürütme edilen operasyonda Bolu Komando Er Tugayımızın faaliyetler esnasında PKK’lı teröristlerce haince, kalleşçe pusuda 13 askerimizi martir ettiler. Bu çağ şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Güç ve ağır PKK terör örgütünü tiksinme ve çapkın kınıyoruz. Tabi kim bu kabil olaylar unutulmaz, terörle mücadele daha çok haddinden fazla farklı, Gabar Dağı, Bestler Dereler çizi ortamında ve çizi dışında Allah’ın izniyle yıldırı örgütünün barınacak benzeri meydan yoktur. Onlara memleket ev olmuştur. Onların çıktı buralarda yeri yoktur. Imdi teyit olan tamam, olmayan geberip harcama. Bölgemizde devletimizin sayesinde güzelce aynı erinç ortamı var. Memleketimizde hayat var. Yıldırı örgütü çıktı eskisi kadar dağlarda barınamıyor. Imdi inlerine inmiştir. Terörle uğraş artık sonuç noktaya geliyor, katılmak üzeredir. Imdi kafasını kaldırdığı yerde değil Gabar Dağında çıktı şimal Irak’ta de olsa kafalarına düşecek o bomba, geberip gidecekler. Tek çareleri var. Türkiye Cumhuriyetinin adaletine doğrulama atılmak, yoksa bambaşka kaçışları namevcut. Bu 13 şehidimizi adlandırmak üzere dualar yaptık. Şehitlerimize Allahtan rahmet, dramatik ailelerine başsağlığı diliyorum. Tığ şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Biz Şırnak halkı sürekli devletimizin yanındayız. Bayrağımız dalgalanacaktır. Alçaklara düz yoktur” dedi.

Şehit olan 13 askerin isimleri; Astsubay Ahmet Sarıoğlu ile bireyler Kortej Güzel, Turgay Salgur, Seyfi Altuntaş, Mehmet Sebep, Mehmet Şiddetle, Mehmet Uyar, Mehmet Coşkun, Teşrinisani Aksoy, Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Fetullah Selçuk ve Sıddık Küçükgöz.

Share: