Akıbet an haberi | Bolu’da cuşuhuruş ve yer sarsıntısı tatbikatı gerçekleştirildi

Mudurnu İlçe Heybet Hastanesinde gerçekleştirilen ateş ve hareket tatbikatı gerçeğini aratmadı.

AFAD İl Müdürlüğü eliyle “2022 Kıran Manevra Yılı” etkinlikleri kapsamında Mudurnu düzenlenen manevra öncesi sayrılarevi personeline eğitim bilimi verildi.

Ardından tatbikatta, senaryo gereği meydana gelen depremin peşi sıra hastanede ateş çıktı.

Yangın alarmı verilmesi konusunda görüngü yerine haddinden fazla sayıda itfaiye aracı, sağlık, AFAD ve UMKE ekipleri gönderme edildi.

Hastane personeli ile hastaların tahliyesinin peşi sıra yangına müdahale edildi. Yaralanarak bina süresince mahsur küsurat 4 sevimli ise ekiplerce kurtarıldı.

Daha bilahare hastane bahçesinde kontrollü olarak yakılan keder, şifahane personeli vasıtasıyla cuşuhuruş itfa cihazıyla söndürüldü.

Tatbikatın arkası sıra tıpkı değerlendire toplantısı işleyen AFAD Yetişek Büro Müdürü İbrahim Sarıdoğan, bu minval afetlerde yapılması gerekenlerin öneminden bahsetti.

Her ahit rastgele şeye hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizen Sarıdoğan, gerek iş yerleri gerekse de evlerde alınması müstelzim tedbirleri anlattı.

Sarıdoğan, katılımcıları AFAD marifetiyle hazırlanan ve kıran durumlarında kullanılması gereken “AFAD Evgin Cıvıl Cıvıl Uygulaması” üzerine da bilgilendirerek, herkesin bu uygulamayı fikirli telefonlarına indirmesini istedi.

Share: