Akıbet an haberi! ATAŞEHİR’DE EVİNİ SİLAH İMALATHANESİNE ÇEVİREN ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

ATAŞEHİR’de evinin bodrum katını yapımevi gibi kullanarak kurusıkı tabancaların namlularını değiştirip zırh haline getiren yabansı tutuklandı. Şüphelinin yakalanmamak üzere evi yerine otelde kaldığı öğrenildi. Polis Güçleri ekiplerinin yaptığı aramalarda evde ve otel odasında haddinden fazla sayıda silah ve kurşun ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, A.S.M. isimli aynı şüphelinin Ataşehir ilçesi Barbaros Mahallesi’ndeki evinin bodrumunu yapımevi üzere kullanarak, blöf tabancalardan zırh ürettiğini belirledi. Şüpheliyi tıpkısı müddet strateji eden polis, A.S.M.’nin evinin birlikte, otelde kaldığını de ayırt etti. Operasyon düzenleyen ekipler A.S.M.’yi otelde gözaltına aldı.

Evin bodrum katında yapılan aramada namlu kısmı maktu ve birleştirmeye amade 7 kurusıkı kabzesi, 2 egzoz aparatı, cebe yapımında beğenilen çok sayıda malzeme, pres makinesi, mermi ve yırtık telefon ele geçirildi. Şüphelinin otel odasındaki aramalarda ise, 3 ruhsatsız tabanca, 14 blöf tabanca, 35 gereksiz şarjör ile 28 mermi ve 4,5 gram metal bulundu. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edilen A.S.M., tutuklandı.Share: