Akarsu samurlarının balık kavgası kamerada

Su samurlarının balık kavgası kamerada

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, nesli tükenmekte olduğu için dulda altında kâin akarsu samurlarının balık kavgası kameraya yansıdı.

Bir Nice hayvana aile sahipliği eden Ceyhan Nehri’nde, Dünya Doğa ve Saf Kaynakları Koruma Birliği yoluyla nesli tükenmekte olan hayvan kategorisinde meydan düzlük akarsu samurları da yaşıyor. Akarsu dahi birbirleri ile oynayan dalıp yine yüzeye çıkan akarsu samurlarının balık kavgasına tutuştuğu anlar kameraya yansıdı. Samurlarından birinin berenarı iri tıpkısı balık yakaladı. Bire Bir noktada dallı güllü ayrımsız bambaşka su samuru, balığı almaya çalışınca ortaya renkli görüntüler ortaya imdi. İyi birer yüzücü olan akarsu samurlarının biri balığın kafasına başkası da kuyruğuna dişlerini geçirerek suyun süresince korkunç mücadele etti. Suya dalıp çıkan su samurlarının mücadelesi yaklaşık ayrımsız zaman sürdü. İkisi da balığı bırakmadan kıyıya sâdır akarsu samurları, kavgaya burada dahi devam etti. Mücadeleyi kazanan su samuru, balığı yerken, başkası da eli abes şekilde bölgeden yüzerek ayrıldı.

Bu anlara şehadet eden vatandaşlardan Turgut Deniz Kazı ise, “Balık tuttular paylaşamıyorlar. Mükemmel ötesi bire bir dakika. Cesim maşallah tıpkı balık tutmuşlar” ifadelerini kullandı.

Share: