AK Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına aksülamel

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Saylav Doğuş Derya’nın sözlerine ilgilendiren, “Kıbrıs’ta eski aynı neymiş Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye de böyle sıkıntılı yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki tıpkısı otelde “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin acilen 2023’e akla yatkın girdiğini, bilcümle beraber sahada olduklarını söyledi.

AK Parti’nin milletin içinden çıkan, millet tarafından kurulan ve milletle birlikte ülkeyi yönetim eden tıpkısı tümen olduğunu vurgulayan Demiröz, “YANLIŞSIZ Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın bildirme balaban sivil sosyete kuruluşudur. SELIM Tümen, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana alelhusus zir sağlık grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri tabaka aldık, bunlarla ait kanunlar hazırlanacak. Mail zamanda TBMM’birlikte yasalar kolaylıkla çıkarılacak.” diyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimum ücrete da yılbaşında ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını üstelik ilave ederek beklenenin üstünde benzeri cirim açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 milyar liranın üzerinde bir bütçe hazırlığı yaptıklarına bel ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz adına birlikte genişlik nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bilcümle dünyanın gözünün üstünde bulunduğu bir talih olduğuna dikkati calip Demiröz, şöyle konuştu:

“Tıpkısı tarafta Güneydoğu, tıpkısı tarafta Orta Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere büyüklüğünde nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği bittabi bünye ettiğine tanık oldum. Savaşım devam ediyor. Kürt kardeşlerimizi bütün hile ve aldatmayla bu arkaç getirdiler. PKK’nın Kürt diye niteleyerek bire bir derdi yok. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diyerek benzeri problemi var. PKK’yı kuran da mahsus, DEAŞ’ı kuran dahi mahsus, şu anda onlara zırh veren birlikte muhtemelen. Birini alıyor, birini veriyor. Bütün amaçları Türkiye’yi ayrımsız sarmala almak. Yunanistan’ı, İstanbul kadar tıpkısı ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon ekü borcu olan ve özlük zor maaşını ödeyemeyen aynı mevki. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, hangi Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’da hayatiyetli insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan üstelik Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta hamiş ayrımsız güya Türk mebus, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye dahi böyle pimpirik yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DOĞRU Tümen Trabzon Mebus Ilkbahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, henüz sonradan Çorum Belediyesini musahabe etti, milletvekilleri dahi ilçelerde programlara katıldı.

Share: