Ahmet Yaman: “Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar”

Spor Mabat 1. Kütle ekiplerinden Yıpranmamış Malatyaspor’da Pakt Başkanı Ahmet Bitirim, “Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar amma biz sonuna kadar savaş edeceğiz” dedi.

Süper Küme’den düştükten sonradan yapılan genel kurul ile başkanlığa seçilen Eskimemiş Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Bitirim düzenlediği basın toplantısı ile takımdaki serencam nitelik karşı bilgiler verdi. Kulüpte çalışmaların ve ödemeler üstüne sıkıntı olmadığını rapor fail Yaman, “Gücümüz nispetinde dahi gittiğimiz yere kadar gideceğiz. Valimiz ve belediye başkanımız ile görüştük, arkamızda olduklarını söylediler. Paraya takılmıyoruz. Yıpranmamış Malatyaspor’a ve Malatya’mıza iştiyak verdik. Federasyondan gelen paralar borca kesiliyor. Malatya çapında ufak reklamlar aldık, sponsor anlaşmaları olmadı” dedi.

“3 destekleyici önce ‘tamam’ dedi, sonraları vazgeçti”

Kulübün sponsorluğu noktasında bazı firmalar ile görüştüklerini ancak benzeri kalem sonuç alamadıklarını bile rapor fail Zeki, “3 müzahir ile görüştük, bize ‘Tamam’ deyip, akşamında vazgeçtiler. Sebebini sordum, ‘Bizde kalsın’ dediler. Ama birileri engelliyor. Ama illet yapıyorlar bilmiyoruz. Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar amma biz sonuna büyüklüğünde mücadele edeceğiz” ifadelerine düzlük verdi.

“Kimse sahiplenmezken takıma topluluk çıktık”

Göreve gelmeden vadettikleri paranın nazik tıpkı kısmını ortaya koyduklarını birlikte söyleyen Zeki, “Bizim sonsuz aynı paramız bulunmayan. Malatya’nın da bize havari olması geçişsiz. Il ve belediye kanadında yardımlar yapılıyor. Elimden gelen her şeyi yaparım ama biricik başına yapılacak tıpkı molekül değil. Malatya Stadı’na 80 bin teklik masraf yaptık, gelirimiz 35-40 bin liralık. Takımı kayyuma düşmekten kurtaran bire bir dalavere var. Basına daha kendimizi bittabi anlatacağız? Kimse sahiplenmezken takıma sahip çıktık” diyerek konuştu.

“Yönetimimize inanın”

Idare adına ellerini taşın altına koyduklarını üstelik rapor eden Başkan Kumarhane, şunları söyledi:

“Yönetimimize inanın. Hepimiz işimizde gücümüzde insanlarız. Alavere Dalavere, hurda, haramla işimiz olamaz. Kulübe tümce küstürülmüş, yeniden toparlamaya, tıpkı araya getirmeye çalışıyoruz. Görüşmelerimiz var, bunu sıklaştıracağız. Gelişigüzel olmazsak ayağa kalkamayız. Deplasmanlara gidiyoruz emniyetsiz tıpkısı katılma var. Bizim taraftarımız yok denecek kadar az. Tığ Malatya’yız, biriz ve tekiz. Dalavere namına diyapozitif devam ediyoruz. Tıpkısı çökme devraldık. Kulübü ayağa kaldırdık. Herhangi Bir madde henüz sunturlu olacak. Arkamızda durduğunuz sürece haddinden fazla güzelce şeyler olacak. Eskimemiş Malatyaspor’u esas anlamda yönetmeye geldik. Hedefe kitlendik. Mücadelemizi vereceğiz. İnşallah en ferah yere dahi sağlık, takımı bile arz iyi yere taşırız.”

Ödemeler üç kalemde toplandı

Toplantıda antrparantez Eskimemiş Malatyaspor Asbaşkanı ve Mali İşler Sorumlusu Faruk Günbay’birlikte 80 günce mali proses hakkında bilgiler verdi. Futbolcu ödemelerinin yapıldığını üstelik belirten Günbay, harcamaları 3 kalemde topladıklarını söyledi. Ligde şu esas kadar 7 maç yaptıklarını dahi kaydeden Günbay, “Deplasman harcamaları, futbolcu ve personel maaşları, kulüp giderleri 29 milyon 315 bin TL servet harcadık. Tıpkısı kuruş borcumuz bulunmamaktadır. 8 milyon 755 bin TL vadesi gelmemiş borcumuz var. Deplasman giderleri 2 milyon 104 bin TL. Futbolcu masraf toplamı 24 milyon 533 bin TL. Pakt masraf toplamları 2 milyon 677 bin TL. Vadesi gelmeyen hep takanak, 8 milyon 755 bin TL” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: