Afyonkarahisar’da “MXGP Of Türkiye”nin hazırlıkları tamamlandı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Yiğit, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde kentte düzenlenecek Türkiye MotoFest ile Acun Motokros Şampiyonası Türkiye etabının (MXGP Of Türkiye) hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.

Kaptan ile Türkiye Motor Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde incelemede bulundu.

İncelemelerin peşi sıra basın mensuplarına açıklamada kâin Efe, MXGP’nin finali ve bergüzar töreninin Afyonkarahisar’da yapılacağını söyledi.

Pistte ve alandaki çalışmaların tamamlandığını dile getiren Ağabey, şöyle konuştu:

“Türkiye ve dünyadaki motor tutkunlarını tıpkısı araya getiren MXGP Of Türkiye ile Türkiye MotoFest, 31 Ağustos-4 Eylül’da şehrimizde düzenlenecek. Tertip kapsamında 10 ünlü artist da dinleti verecek. Biz, şampiyonaya, konserlere ve değişik etkinliklere hazırız. Afyonkarahisar ve kasaba illeri şehrimize nida ediyoruz.”

“250 bin ziyaretçi bekleniyor”

Zeybek, 5 dolaşma sürecek festivali Afyonkarahisar’a kazandırmış olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

Şampiyonanın yapılacağı tarihlerde kentteki otellerin dolacağını nâkil Zeybek, “Bu organizasyon şehrin ekonomisine yavaş katkılar sunacak, bundan şüphemiz bulunmayan. Güzeşte yılki organizasyonda Afyonkarahisar’bile 160 bin civarında seyirciye ulaştık. Bu sene ise bergüzar töreni da burada olacağı üzere çıta biraz daha yükseldi. Tahminî 250 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: