Afyonkarahisar’a 100’den fazla futbol takımı kamp amacıyla gelecek

Geçtiğimiz sene kamp amacıyla Afyonkarahisar’ı seçen ayak topu takımları bu yılda kamp üzere tercihlerini yine bire bir noktada kullandı. Kentin sezon sonuna büyüklüğünde 100’den çok evcil ve yabancı takımı ağırlaması bekleniyor.

Futbol kulüpleri, kamp üzere Afyonkarahisar’ımızı tercih etmeye devam ediyor. Konaklama imkanları ve makul abuhava şartlarıyla futbol kulüplerinin tercihleri arasında kâin Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde, Spor Dip Süper Öbek, Spor Bacak 1. Klasman, 2. Öbek, 3. Loda ve Lehçe Amatör Ligi (BAL) takımlarının beraberinde Rusya, Suudi Arabistan ve Fas temsilcileri yeni sezon hazırlıklarını 10-15 günlük kamplarla gerçekleştiriyor. Şimdiye büyüklüğünde 50’den aşkın kulüp antrenmanlarını Kocatepe Spor Kompleksinde yaptı. Yabancı ülkelerden üstelik takımlar Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksinde kamp yapıyor. Mevsim sonuna kadar 100’den çok takımı tesislerde ağırlayacak.

Kentte şuanda kampta olan takımlar ise Ayvalıkgücü Belediyespor, Bergama Belediyespor, Gebze Spor, Isparta 32 Spor Kulübü, Kuşadasıspor, Serik Belediyespor ve Tarsus İdman Yurduspor. – AFYONKARAHİSAR

Share: