Adlı Söz Yazarı Mehmet Yüzüak Pahal Bakımda

Kemancı, Sevi Yolu, Şarkıların Kaderi, Yüz Karası, Sevgilim Var İzmirli, Biride Tıpkısı Bini dahi Bir, Benzeri Mucize Allahım, Özlenti Pınarı, Günah Defteri, Sevgilim Var Gurbette, Dikkatsiz Gözler, Günahkar Olmadan üzere çokça sayıda yüce şarkının güfteci Mehmet Yüzüak İstanbul’da hastaneye kaldırıldı.

Magazinsortie.com ‘dan gazeteci Olcay Ünal Sert’in haberine güfteci Mehmet Yüzüak dün geceleyin saat 02.00 civarında kanama geçirerek evgin olarak hastaneye kaldırıldı. Midesinden ve karaciğerinden tetkikler yapılan Yüzüak’ın ciddi bakımda tedavisi bitmeme ediyor. Elan canlandırma konulmadığı amacıyla kanamanın nedeni bilinmiyor. Mehmet Yüzüak, bir süredir dişlerinden huzursuz olduğu için antibiyotik tedavisi görüyordu.

Mehmet Yüzüak, Olcay Ünal Sert’e yaptığı açıklama birlikte “Yataktan kalktım sürünerekten şeb cankurtaran çağırdım, bilcümle yerler soluk revan ortamında kaldı. Ambulans Allah’tan 3 dakikada geldi, evim andıran ya tezce beni hastaneye kaldırdılar, çetin bakıma aldılar akşam, sabaha kadar uğraştılar. Hep Etibba uğraştı, hala çöz organlarımdan neden kaynaklandığını araştırıyorlar. Cenabıhak razı olsun devletimden. Bu büyüklüğünde mı hastane bozulmamış tamam, bu kadar mı doktorlar ferah peki. Hangi peki doktorları şikayet etmeyelim, doktorları sevelim, hangi peki.” dedi. Kanamanın nedeninin elan bilinmediğini tamlayan Yüzüak; “Mideme 3 çıngı bant takıldı kanların durması üzere. Tetkiklerin ardından kanamanın sebep olduğu ortaya çıkacak.” dedi.

Mehmet Yüzüak akıbet olarak “Dualarınızı bekliyorum, herhalde beni beş altı devir bırakmayacaklar. Diş tedavisi olurken dişçinin bana yazmış olduğu kutu kutu antibiyotikleri kullandım bilinçsiz tıpkısı şekilde amma o doktorun üstelik bu büyüklüğünde antibiyotik yazması hataymış, nagehan nezif yaptı şeb yataktan fırladım, salona büyüklüğünde sürüne sürüne gittim. Binnetice şimdi buradayım” dedi.

Mehmet Yüzüak’ın toplumsal medya hesabından yeğeninin yaptığı açıklamada;”Canım amcam Mehmet Yüzüak komada. Şeb 02.00’den beri ölümle pençeleşiyor” notu düşüldü.

Share: