Adlı antikacıdan müzayedede şaşırtı evlilik teklifi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, adlı antikacı Sertaç Kamer yaptığı bire bir açık artırma sırasında bir yüzüğü satışa çıkarıyormuş kabil yapıp adlı yönetmen Cansel Karacan’a evlilik teklifi etti. Öneri karşısında şoke olan Karacan o anlarda gözyaşlarına bilgili olamadı. Duygusal anların yaşandığı artırma üstelik konuklar çifti tebrik etti.

Bodrum’dahi sezonun geçmiş müzayedesi Gümüşlük’te yapıldı. Bodrum Antikacılar Derneği Başkanı Sertaç Kamer tarafından yapılan müzayedeye çok sayıda tuhaf sever katıldı. Osmanlı dönemine ilişik birçok abus eşyasının yanında, birbirinden zer takıların olduğu açık artırma mülevven görüntülere sahne oldu. Yaptığı müzayedelerle adından sık sık meze ettiren ünlü antikacı Sertaç Kamer, sezonun önce müzayedesinde yaptığı evlilik teklifi hafızalara kazındı. Yapılan müzayedede Ay, bire bir yüzüğü satışa çıkarıyormuş gibi yapıp konuklardan öneri aldı.

Müzayede öncesi yapacağı dünyaevi teklifi sürprizi ile ilişik konuşan Bodrum Antikacılar Derneği Başkanı Sertaç Kamer, “Gökçe Yazın çalışmıyoruz, müzayedeleri genelde sonbahardan sonraları yapıyoruz. Zaman yapacağımız artırma yeri düzlem ve mezhep adına haddinden fazla domuzuna tıpkı vadi. Gümüşlük’te bu büyüklüğünde istek olduğunu tahmin bile etmiyordum. Oldukça tehlikeli bire bir talep var ve bundan hava bile çok mutluyuz. Osmanlı dönemine ilgilendiren ürünlerimiz var, bunun yanı sıra Retro kalkmak amacıyla tıpkısı çok yadırganan var. Iyice tıpkısı konsept mebzul olacağını düşünüyorum. Açık Artırma sırasında aklıma şöyle tıpkısı şey geldi. Alışılagelen komutan yaparken, yüzüğü çıkartıp, yegâne yüzüğümüz var elimizde kabilinden bey için çıkıp spontone hangi gelişirse bir öneri yapmayı düşünüyorum ve garip heyecanlıyım” dedi. – MUĞLA

Share: