Adıyaman’ın sulama projelerine destek

Adıyaman’da rustik kesimde tarımsal sulamanın yaygınlaştırılması amacıyla Adıyaman Valiliği ile GAP İdaresi ortada 20 Milyon TL’lik projenin protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile tarım kenti olan Adıyaman’da tarımda eser kalitesinin artırılması ve çiftçilerimizin gelirinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Valilik Makamında Ilbay Mahmut Çuhadar ve GAP Yetkilileri arasında imzalanan protokol töreninde TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Okumuş, Ilbay Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, İl Hususi İdare Genel Sekreteri Sami Işık, SELIM Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Eşkal İlçe Başkanı Mustafa Alkayış’ta amade bulundu.

Adıyaman Valiliği ve GAP Toprak Kalkınma İdaresi Başkanlığı beyninde imzalanan protokol ile köylerimizde modern sulamanın yaygınlaştırılarak akarsu kaynaklarının aktif kullanımını sağlayıp vahit alandaki dirimsel seviyelerinin arttırılması amaçlanıyor.

İmzalanan protokol ile Adıyaman’dahi dikici ve üreticilerin zirai eklenmiş değerini artıracaklarını kaydeden Ilbay Mahmut Çuhadar, “Bu proje ile diyar merkezine kapalı köylerimizde ve ilçelerimizde bütün 16 iskân biriminde 500 ekinci ailemize aracısız dokunarak gelirinde artma sağlamış olacağız. Proje ile el genelinde kısaca 7-8 bin dönüm yerey suyun bereketine kavuşmuş olacaktır. Ekonomisinin temeli tarıma dayanan Adıyaman’bile tarımda mülhak değerin artırılması, mümbit toprakların henüz bile ilişik altın kuzuluk getirilmesi özellikle yapıt deseninin geliştirilmesi, çiftçilerimize katkılar sunulmasıyla Adıyaman tarımda encam vaad fail tıpkısı kentimiz olacak. Adıyaman’üstelik lokomotif seksiyon olan zirai projelerimize destek veren GAP Bölge Kalkınma İdaresine teşekkürname ediyoruz. İmzaladığımız projenin kentimizin sosyo-iktisadi yapısına çetin katkılar sunacağı kabil Adıyaman’dahi ekincilik sektöründe istihdamın kantite ve format yerine yükselmesine ve üreticilerimizin vahit alandan elde ettikleri ekleme değerin istek edilen seviyelere yükseltilmesine de katkı sağlayacaktır” dedi. – ADIYAMAN

Share: