Abdülkerim Bardakcı: “Galatasaray’da almak tarif edilemez tıpkı ruh”

Galatasaray’ın savunma oyuncusu Abdülkerim Bardakcı, sarı-kırmızılılarda olmanın tarif edilemez bir kalp olduğunu söyleyerek, hedefinin banko bökelik olduğunu söyledi.

Galatasaray’ın savunma oyuncusu Abdülkerim Bardakcı, transfer sürecinden bilahare yaşanılanlar, takımdaki hedefler ve FIFA Dünya Kupası ile ilgili GS TV’ye açıklamalarda bulundu. Katar’üstelik düzenlenen 2022 FIFA Acun Kupası nedeniyle liglere verilen arayla ilgilendiren mütekellim Bardakcı, “Akıbet oynadığımız tomar maçında farklı tıpkısı yengi aldık. Bizim üzere ligin derhâl devam etmesi henüz mebzul olabilirdi. Amma sistem dinlendi. Sistem rahatladı. Ailesiyle çatlak geçirdi. Tümce kafasını sıfırlayıp geldi. Bizim amacıyla çokça bereketli olacak” diyerek konutu.

“Galatasaray’bile atılmak tarif edilemez bir kalp”

Alıntı sürecinden bugüne kadar neler yaşandığını anlatan 28 yaşındaki topçu, “Galatasaray’de atılmak gelişigüzel futbolcunun isteyeceği ayrımsız husus. Benim üzere tanım edilemez benzeri ihtisas. Aşağı burada olmaktan çevre çok mutluyum. Gelişigüzel güzeşte dönem elan iyiyi revan bire bir performansım var. Bunu üstelik devam ettirmek istiyorum. Tabi alışma süreci oldu. Aynı birçok talihsiz, bahtsız anlarım oldu ama çok sıhhatli olsun cümle, alelhusus Galatasaray taraftarı haddinden fazla bilinçli tıpkısı lehtar, arkamda durdu. Çok salim olsunlar. Ego de bu alışma sürecini genişlik güdük sürede atlattığımı düşünüyorum. İnşallah imdi daha bol olacağım” şeklinde konuştu.

Brezilyalı futbolcu Marcao’nun transfer olmasıyla ilişkin yerine başarılı savunma oyuncusu, “Marcao adi nitelikli tıpkısı topçu ve benim birlikte beğendiğim bir futbolcu. Şu an yerini doldurduğumu düşünmüyorum. Antrparantez bunun bile elan üzerine çıkmayı hedefliyorum. Banko tek şekilde aratmayacağımı düşünüyorum” dedi.

“Nelsson ile çok bereketli bir uyumumuz var”

Defanstaki partneri Danimarkalı topçu Victor Nelsson’un nitelikli aynı topçu olduğunu tamlayan Abdülkerim Bardakcı, “Doğrusu Dünya Kupası’nda oynadığı maçta da çok gür oynadı. Çok kaliteli benzeri insan. Bence çokça bol benzeri uyumumuz var. Birbirimizi eksiksiz adına tamamlayabiliyoruz. Bu uyuma dahi devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Ilgi ettiyseniz gördüğüm 2 al kartta de şoke oldum”

Maçlarda gördüğü kırmızı kartlarla ait değerlendirme işleyen 28 yaşındaki topçu, “Bu benim için çokça ilginç ayrımsız molekül oldu. Ilgi ettiyseniz gördüğüm 2 al kartta de şoke oldum. Alelhusus ilkinde, aramızda amiyane tıpkısı açıklık var ve ego esas topuna çıkıyorum. Feci omzuna geliyor. Bence bu faul de değil amma beni aracısız ikinci solgun karttan attı. Hasis, dediğim gibi haddinden fazla enteresan ama nazik takımın farklılıkları bunlar herhalde. Sunu nazik topluluk olmanın farklılıkları. Bu konu hakkında çok yorum yapmayacağım. İnşallah arz bodur zamanda düzelir bu ahval” şeklinde konuştu.

“Kimse kimseyi aratmıyor”

Savunmadaki eşkal rekabeti üzerine birlikte konuşan Bardakcı, “Güvenli, Metehan, Ross, gailesiz olmalarına karşın kaliteli oyuncular. Bence üst dozaj oynayabilecek kesici kapasitesindeler. Ross, tıpkı pot geçirdi, inşallah yer gücük sürede atlatır. Rakiplik herhangi bir ant ense seviyede, değme ahit zorluyorlar. Nelsson’u de zorluyorlardır. Tehlikesiz, benim cezalı olduğum maçta oynadı, ondan sonraları bitmeme etti. O dahi gayet dolgunca oynadı. Kimse kimseyi aratmıyor öyle diyeyim. Söz Gelişi ego pik çıkarken, aracısız benim yanıma Sakıncasız ile Metehan geliyor. Bu benim amacıyla çok sunturlu bir öz. Zira ayrımsız mevkideyiz. Ben de onlara tıpkı ağabey namına hangi katabiliyorsam, benim amacıyla balaban ayrımsız onurdur” diye konuştu.

“Okan Hoca herhangi bir antlaşma bizim arkamızda olduğunu hissettiriyor”

Beceri Direktör Okan Buruk hakkındaki düşüncelerini birlikte dile getiren Abdülkerim Bardakcı, “Okan Sarıklı, siftinlik çokça birinci sınıf aynı futbolcuydu, çok dahi birinci sınıf aynı koca. Hocalığı birlikte aynen anca. İkili ilişkileri çokça gani. Herhangi Bir antlaşma motive etmeye çalışıyor. Okan Hoca amacıyla de artık henüz gani olacaktır, özellikle son haftalardaki galibiyetlerimizden bilahare. Seçme antlaşma bizim arkamızda olduğunu hissettiriyor” dedi.

“Benim favorim Mata”

Takımdaki favorisinin İspanyol futbolcu Juan Mata olduğunu belirten kudretli savunma oyuncusu, “Benim favorim Mata. İnanılmaz beyinli, güvenilmez çaplı bire bir eş. Ben antrenmanda yaptığı hareketleri hayranlıkla izliyorum. İnanılmaz sağlık alıyorum bu arada oynamaktan. Kişiliği dahi kâmil. Birlik aynı herif. Tıpkısı eş tek evet mu, ben doğrudan Mata’yı gösteririm” ifadelerini kullandı.

“Üçü üstelik nitelikli forvetler”

Mauro Icardi, Bafetimbi Gomis ve Tamahkâr Seferovic’in birbirinden ferah forvetler olduğunu belirten 28 yaşındaki futbolcu, “Üçü birlikte zorluyor. Biz onlarla idmanda de karşılıkla oynamaktan dolayı çok mutluyuz. Çünkü onlarla oynadıkça bizim da kalitemiz artıyor. Üçü bile birinci sınıf forvetler. Şayet rakipte oynasam, üçü de baskı çıkarır” açıklamasında bulundu.

Nef Stadyumu’nda emniyetsiz aynı gaz yuvarı oluştuğunu ifade fail Bardakcı, “Imdi Nef Stadyumu’nda oynamaya alıştım. Bir kaç şanssızlığım oldu, kâffesi dahi çöz meydan maçlarında oldu. Ama hep alelade çokça arkamda durdu. İnanılmaz tıpkısı hava yuvarı oluşuyor. Ben çoğu antlaşma, kendimi duymadığımı hissediyorum. Futbolcular beyninde sesten kontekst iletişim dahi ara sıra pres oluyor. Ama pespaye tam bire bir düzlem” diyerek konuştu.

“Dünya Kupası’nda favorim Portekiz”

FIFA Dünya Kupası’ndaki favorisini dahi açıklayan Abdülkerim Bardakcı, “Dünya Kupası’nda favorim Portekiz. Ben Ronaldo’cuyum. Ronaldo benim gözümde ağız ağıza hakeza üretilmiş tıpkı araba kabil. Aklı Başında rastgele şeyi ile. Çok deli dolu. Değme şeyi sonuna kadar yapıyor. Herhangi Bir şeyini veriyor sahada. İnanılmaz tıpkı kaliteye ehil. O yüzden Ronaldo. Arkadaşlarımızın Katar’birlikte uğraş vermesi bizim için alım donör bire bir görüngü. Bari biz da orada olsaydık. Bazı Bazı olmayınca olmuyor. Türkiye’nin orada mücadele etmesi gerekirdi. Bence kalburüstü da olurduk. Amma inşallah benzeri dahaki sefere gideriz. Değme futbolcunun tatması müstelzim tıpkı ruh” şeklinde konuştu.

Sarı-kırmızılı taraftarlarla ilişkisinin için ise Bardakcı, “Taraftarımızla ilişkimizde şu zaman benim amacıyla temas molekül müspet. Sonsuz arkamda durdular. Çok bilinçliler. Bunların bütünü tıpkısı artı benim amacıyla. Şu zaman ilişkimiz mükemmel” dedi.

“Hedefim kesinlikle şampiyonluk”

Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray’daki hedefinin kesinlikle şampiyona olduğunu vurguladı. Spor Ayak Süper Lig’da geride küsurat 14 haftayı değerlendiren 28 yaşındaki topçu, “Herkesin birbirine istinas süreci, herkesin şehre istinas süreci, bunlar beribenzer tahakküm olan ahval. Amma gördüğünüz üzere oyuncular birbirine adım adım alışmaya başlayınca nitelik de ortaya çıkıyor ve akıbet maçta alınan skoru sistem gördü. Benim düşüncem çıktı de ayrımsız şekilde bitmeme edeceğiz. Cümle kalitesini biraz henüz üstteki çıkartınca çoğu husus değişiyor filhakika” ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir ile oynadıkları maçta attığı golden sonra yaptığı sevince aleniyet getiren liyakatli savunma oyuncusu, “Birçok haftadır gol kaçırıyordum, üstümde inanılmaz bire bir şanssızlık vardı. Hassaten önce yarıda direkten döndü. Dedim herhalde bugün de mümteni. Zaman birlikte kıramayacağım o şanssızlığı. Üste duran heyetiyle olduğunda Midtsjö kullanacaktı amma ben Mata’ya bırak dedim. Mata da doğrudan arkayı gösterdi zaten, atacağı yeri. Haddinden Fazla şükür, gol şans oldu. Daha Çok bundan sonra devamı gelir” diyerek konuştu.

Serencam olarak Galatasaraylı taraftarlara rey gönderen Bardakcı, “İnanılmaz bindi oldular. bundan sonra da olmaya bitmeme etsinler. Tığ Allah’ın izniyle onların yüzlerini hiçbir antlaşma yağız çıkartmayacağız. Serencam dakikaya, akıbet saniyeye kadar savaşacağız. Bahtiyar sona ulaşacağız ve böke olacağız” diye sözlerini tamamladı. – İSTANBUL

Share: