ABD’li mezun, Türkiye’nin muhtemel karaca harekatı hakkında konuştu: Cerrahi Müdahale istemiyoruz

Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde yıldırı hedeflerine karşı ameliyat yapmayı planlarken ÇAKER’li yetkiliden çokça tartışılacak ayrımsız açıklama geldi.

TÜRKİYE’NİN ENDİŞELERİNİ GÖRMEZDEN GELDİLER

Parafin Saray’birlikte gazetecilere açıklamalarda kâin Kirby, “Suriye’nin kuzeyinde, sivilleri şu ankinden daha de şişman ayrımsız riske sokacak, Suriye’deki birliklerimizi ve personelimizi ya üstelik DAEŞ’e alın misyonumuzu tehlikeye sokacak askeri operasyonlar düzenlenmesini istemiyoruz” dedi. Kirby, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı terör riskini adeta görmezden geldi.

“CERRAHI MÜDAHALE ARZ İYİ POSTA DEĞİL”

“KUL, Türkiye’nin kendini savunma hakkını, hele de terörizme karşı meşru muhafaza hakkını tanımaktadır” diyen Kirby, “Türk halkının karşı karşıya bulunduğu tehdidi anlıyoruz. Ancak Suriye’nin kuzeyinde askeri operasyonlara teşebbüs fikrinin bu tehdidi bertaraf etmede sunma bereketli el olduğuna inanmıyoruz” açıklamalarında bulundu.

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ

Kara harekatına ait sinyali “Lif Rıfat, Münbiç, Ayn el Arab üzere çıbanbaşı yerlerden başlayarak yavaş yavaş halledeceğiz” sözleri ile veren Reisicumhur Erdoğan, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tehditleri temel ötesinde istikbal ve yok ika stratejimizi hayata kılmak için gereken faaliyetleri yürütüyor. Çekicilik harekatlarımızı selis sürdürürken bizim için arz makul olan vakitte karadan birlikte teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz” demişti.

Share: