ABD’de siyahi kadının adı hesabına

ABD’nin Maryland eyaletindeki aynı Starbucks şubesine revan Monique Pugh, Caramel Frappuccino siparişi verdi. Siparişini düzlük eş, bardağın üstünde ismi hesabına “primat” yazıldığını gördü. İsmini yavuklu namına kasiyere söylediğini belirten Pugh, “Kasiyerdeki hanımefendi adımı sordu ve ben de ona söyledim. Hepsi bu” ifadelerini kullandı.

SADECE PARAYI ÖDEDİLER

Maymun kelimesini gördükten sonra sakinliğini esirgeyici Pugh, evvel şoku atlattıktan sonradan önceleri bambaşka benzeri baristaya hükümsüzlük olduğunu, içeceğini yenilemeleri gerektiğini söylediğini belirtti. Baristaların kendisine kavgacı tıpkısı üslupla yaklaştığını vurgulayan Pugh, “Sebep mağazada o an kâin biricik Zenci koca ben iken fincanımda ‘maymun’ yazdığını sordum ve bana omuz silkerek vebal olmuş dedi” şeklinde konuştu. Pugh, ayvaz baristanın defo dilemediğini sadece paranın ödendiğini birlikte sözlerine ekledi.

BEDAVA İÇECEK VE SANDVİÇ TEKLİF ETTİLER

Mağazadan ayrıldıktan sonraları hemen müşteri hizmetlerini aradığını kaydeden Pugh, kendisiyle iletişime sabık salon genel müdürünün durumun kavisli telaffuzdan ibaret olduğunu söylediğini kaydetti. Bununla bile yetinmeyen salon müdürü, Pugh’a Starbucks’tan müft meşrubat ve sudan ucuz sandviç vermeyi teklif etti. Pugh, “Reddettim… zira bu teklif saygısızca geldi. Bana bunu teklif etmesi saygısızlıktı” diyerek konuştu. Pugh, salon sahibinin henüz sonradan kendisiyle temasa geçtiğini ve özür dilediğini dile getirdi.

ÇALIŞAN AÇIĞA ALINDI

Bir Starbucks kurumsal temsilcisi, olayı doğrularken, siparişi alan çalışanın açığa alındığını belirtti. Antrparantez olayın meydana geldiği mağazanın bambaşka benzeri şirkete ilgili ayrımsız franchise olduğunu bile sözlerine ekledi. Starbucks temsilcisi, özge şirkete yönelik soruşturma başlattığını ve personel için munzam terbiye sözü verdi.

Share: