6 ilde sahte belgeli dolandırıcılığa 11 kontrol; şüphelilerden biri ana ortaklık sahibi

MUĞLA merkezli 6 ilde planlı eş anlı operasyonda, cali belgelerle dolandırıcılık yaptıkları belirleme edilerek gözaltına alınan 11 karanlık Datça ilçesinde adliyeye irsal edildi. 11 kaka beyninde ana ortaklık sahibi B.K.’nin birlikte bulunduğu öğrenildi.

Datça Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla başlatılan sormaca kapsamında vatandaşları sahte belgeler, yapmacıklı banka inanca mektuplarıyla  kurnazca efdal değerdeki arsa ve tarlalarını satın alıp kurdukları paravan şirketler beyninde devren dolandıran şüpheliler üzerine kontrol kararı verildi. Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Bölüm Müdürlüğü ile Mali Suçlar Çağ Amirliği ekiplerince yapılan ustalık ve fiziki takibin peşi sıra Datça, Reze, Bodrum ve Milas ilçelerinin beraberinde İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik faaliyetler düzenlendi.

Operasyonlarda B.K. (39), M.Y. (36), Ö.S. (30), M.Ç (31), N.T.( 37), F.C. (43), G.C. (41), O Y.(35), M.G. (33), M F. (43) ve Y.K. (34) gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çokça sayıda cali sigorta belgesi, sahte banka teminat mektupları, dolandırılarak alınan tapular, düzme diplomat kimliği, 2 tabanca ile 52 kurşun ele geçirildi. 6 ilde gözaltına alınan 11 nahoş, Datça’de adliyeye sevk edildi. 11 yabansı arasında ana ortaklık sahibi B.K.’nin üstelik bulunduğu öğrenildi.Adliyeye sevk edilen şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Share: