4’ÜNCÜ MARMARUN KOŞUSU YAPILDI

Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi aracılığıyla 4’üncü MarmaRUN Koşusu ‘Boğaz’de Koşuyoruz’ sloganıyla gerçekleştirildi. İstanbul’un her yerinden katılımın gerçekleştiği 10 kilometre mesafeli koşu Küçüksu Kasrı ve Çubuklu beyninde yapıldı ve 570 can katıldı. İlk üçe girenler başlamak amacıyla değişik kategorilerde 54 sevimli ödüllendirildi. Marmara Üniversitesi Mezunlar Ofisi (MEZOF) marifetiyle 4’üncüsü planlı koşu, 23 Ilk Teşrin Pazar sabahı gerçekleşti. Toplam 10 kilometrelik mesafeyle Küçüksu Kasrı uğrunda başlayan koşuda; 5 kilometre mesafedeki Çubuklu İskelesi’ne gidildi. Peşi Sıra Boğaz hattından geri dönülerek gine Küçüksu Kasrı’nda serencam buldu. Etkinlikte zihayat, buğulanmış, ecnebi birçok güç vadi aldı.

Marmara Üniversitesi mezunu, öğrencisi ve herkesin katılımına bariz olan organizasyonda İstanbul ve boğazın güzelliklerini sporla birleştirmeyi amaçladıklarını tamlayan Prof. Dr. Bülent Yılmayan, ‘Erasmus ile gelen öğrencilerimiz dahi katıldığı için uluslararası boyutumuz birlikte var. Koşumuzda 570 dirilik kayran aldı. Gençlerimizin spor yaparak sosyalleşmesi açısından bu soy spor organizasyonları önemli’ açıklamasını yaptı.

‘BEYKOZ’UN İNCİSİNDEN KOŞMAYA BAŞLADIK? Koşuda 1’inci olan sportmen Mikail Al, ‘Organizasyon çokça güzeldi. Birinci oldum ve bu benim için haddinden fazla iyice tıpkı başarı oldu. Bu 2’nci 10 kilometrelik koşum takımı oldu. Domuzuna espas geçirdik, eğlendik, koştuk. Düzenleyen herkese teşekkürname ediyorum’ dedi. İkincilikle parkuru mütemmim Marmara Üniversitesi mezunu Fatih Azgın ise ‘Genç kardeşlerimle burada koşmaktan çok mutluyum. Haddinden Fazla da bereketli koştuk. Üniversitenin mezunu namına bu organizasyonda bulunmaktan bahtiyarlık duydum. Iyi bir parkurdu. Filhakika Rum Hisarı, Beykoz’un tıpkısı incisidir ve buradan koşmaya başladık. 4-5 yıldır mütenevvi koşulara katılıyorum. Her yıl düzenlenmesini isteriz’ diyerek konuştu.

‘İSTANBUL’UN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİĞİ ETKİLEDİ? Koşuya katılan Milli Atlet Buyuru Arıcı dahi koşuda üçüncü oldu. Arıcı duygularını şu şekilde anlatım etti:

‘Bu yarışa deneme olsun, derecemi göreyim diye katıldım. Hem birlikte domuzuna ayrımsız atmosferi yaşamış oldum. İstanbul’bile sunturlu yarışlar düzenleniyor. 2 hafta önce dahi Belgrad Ormanı’nda yarıştım. Orada de bir numara olmuştum. Buradaki arkadaşlar çok iyiydi hepsini tebrik kartı ederim. Üçüncüyüm, sonucumdan mutluyum. Umarım böyle yarışlar daha fazla düzenlenir ve henüz aşkın katılma olur. Tıpkı İzmirli kendisine boğazda koşmak benim için çokça güzel duyguydu. İstanbul’un tarihi ve huy güzellikleri beni çok etkiledi.?

Share: