2’nci Luma Gücük Film Festivali’nin serencam referans tarihi güncellendi

Tendürüst çaplı öğrencilerin senaryo yazmasını ve film çekmesini teşvik etmek amacıyla bu yıl ikincisi planlı Luma Kısa Film Festi·vali’nin son referans tarihi 25 Eylül Aksata adına güncellendi.

Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü ve Kamer Imal’ın, hayal ettiği film projelerini yapmak talip yetenekli gençleri yedirmek üzere düzenlediği Luma Gücük Film Festivali’nin ikincisi, 24-27 Ekim tarihleri ortada gerçekleştirilecek. Sadece öğrencilerin katılabileceği yarışmada öğrenciler “Gelişmemiş Film Yarışması”, “Kısa Film Senaryo Yarışması” ve “Uzun Metraj Film Senaryo Yarışması” başlamak amacıyla üç değişik kategoride yarışacak.  “Güdük Film Yarışması” ve “Gelişmemiş Film Senaryo Yarışması” başvuruları 25 Ilkgüz Alışveriş gününe kadar festivalin web sitesi lumakisafilm.yeditepe.edu.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Curcuna boyunca bodur film gösterimlerinin yanında herkesin katılabileceği söyleşiler ve atölye çalışmaları de yapılacak.

KISA VE TAFSILATLI METRAJ SENARYO YARIŞMASI

Luma Kısa Film Festivali, istihsal aşamasındaki projeleri destekleyerek taze çaplı öğrencilerin senaryo yazmasını ve film çekmesini motivasyon etmeyi amaçlıyor. Kısa Film Senaryo Yarışması’nda yönetmen, senarist, aktör Ercan Kesal, oyuncu Kaan Urgancıoğlu, kameraman Suzan Güverte öğrencilerin gelişmemiş film senaryoları ve proje dosyaları değerlendirecek. Finale küsurat proje sahiplerinin temel jüriye yapacakları yemek sonrasında seçilen üç kısa film projesine ayrı ayrı 20.000 TL Gücük Film Yapım Desteği Ödülü verilecek.

Ayrıntılı metraj senaryo yarışması kapsamında ise senarist Ali Münevver, senarist Gökhan Horzum ve senaryocu Melik Bonomo’dan oluşan jüri projeleri değerlendirecek ve bire bir projeye Sunma İyi Senaryo Ödülüyerine 20.000 TL destek verilecek.

KISA FİLM YARIŞMASI

Yeditepe Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü tedris üyeleri ile Yeditepe Üniversitesi Beyaz Perde Kulübü Idare Kurulu’nun yöre jüriyi oluşturduğu curcuna kapsamında planlı güdük film yarışmasında de senaryocu/yönetmen Ahu Ibdai Özçelik, oyuncu Hars Çalıştırıcı ve direktör Michael Önder’den oluşan temel jüri üyeleri yılın sunma mebzul 10 mektepli filmini belirleyecek. Seçki içerisinden temel jürinin belirleyeceği tıpkısı filme Genişlik İyi Güdük Film Ödülüolarak 15.000 TL verilecek. Ayrıca 10 filmlik gücük film seçkisi festival kapsamında gösterilecek ve Yeditepe öğrencilerinin oylarıyla aynı gelişmemiş filme birlikte “İzleyici Ödülü” namına 10.000 TL verilecek.

Share: