29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Niğde ve Yozgat’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında askı alayı düzenlendi, Hatay Akademi Orkestrası konser verdi.

Niğde Valiliğince cumhuriyetin ilanının 99’uncu yılı nedeniyle bir otelde resepsiyon verildi, ardından binlerce gönül, Derbent kavşağında toplandı.

Burada vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlar söyleyerek Cumhuriyet Altını Meydanı’na yürüdü.

Vali Mustafa Koç, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dillere kabile ayrımsız yengi kazandığını ve bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını söyledi.

Kendilerine düşen görevin cumhuriyeti anlamak, onun kazanımlarını keyiflendirmek olduğunu belirten Belletici, “Ilişki ve kardeşlik içerisinde ortak değerlerimizi etrafında kenetlenerek önümüzdeki günlerde Türkiyemizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Geleceğimizi Türkiye yüzyılı yapacağız. Cenabıhak bu devletin mutlu devletin çatısı altında, muhteşem bayrağımızın altında nice bin yıllar devletimizin kuruluşunu kutlamayı şans etsin.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir üstelik cumhuriyetin 99’uncu yaşını kutlayarak, “Zaman cumhuriyetin 99’uncu yılını kutluyoruz ama inşallah felek olacak bininci yılı kutlanacak ve sürgit cumhuriyet var olacak. O dahi bu nesiller sebebiyle ve sizler yardımıyla olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından Hatay Yüksekokul Orkestrası konser verdi.

Share: