20 yıldır Erdoğan arşivi yapıyor

20 yıldır Erdoğan arşivi yapıyor

3 Kasım 2002 yılında başladı, 3 Kasım 2022 yılında anılarını tazeledi

Kahramanmaraş’ta 48 yaşındaki Hasan Kurucan, 3 Son Teşrin 2002’den beri Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın düz aldığı ceride, dergi, mektup ve broşürleri biriktiriyor

Kurucan ve eşi konuk odasında sergiledikleri arşivi Reisicumhur Erdoğan’ın bile görmesini arzu ettiklerini söyledi

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 48 yaşındaki Hasan Kurucan, 3 Kasım 2002’den beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer aldığı gazete, yıllık, tezkere ve broşürleri biriktiriyor.

YANLIŞSIZ Parti’nin 3 Kasım 2002 yılında iktidara geldiği yılda, Almanya’de aktif Hasan Kurucan, burada Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın düz aldığı Alman gazetelerini alarak koleksiyonuna başladı. Erdoğan’ın gazetelerde mevcut fen ve fotoğrafların keserek klasörlere yerleştirip arşivine başlayan Kurucan, kesme dönem yaptığı Türkiye’bile 2014 yılından bu yana dahi koleksiyonunu büyüttü.

Gazete, bülten, tezkere ve broşürleri evinin habitat odasında kayırma eden Kurucan, aradan 20 yıl geçmesine rağmen Erdoğan’ın düz aldığı gazete ve özge baskılarının arşivini tutmaya bitmeme ediyor.

“20 almanak tıpkı deneyim”

Dulkadiroğlu Belediyesinde etkin Hasan Kurucan, 20 yıldır haddinden fazla sevdiği Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın kayran aldığı gazete, bülten, mektup ve broşürleri evinin yerleşme odasında sakladığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız pir amal yapıyor ve Tanrı uzun ömürler versin ve ego bu başarıları elde edeceğini 3 Son Teşrin 2002 tarihindeki zaferle anlamıştım. Benim o dönemden beri elime güzeşte okuduğum gazeteleri biriktirim ihtiyacı duydum. Tedricen de anbean arttı ve sadakat birlikte arttı. 3 Son Teşrin 2002 ve 3 Teşrinisani 2022. 20 yıllık benzeri repertuvar diyebiliriz. İmkanlar dahilinde ben seçkin çağ özellikle 2014 sonrası burada olduğum amacıyla gazete alıyorum. Henüz önceki ise kocaman günler ve olaylarda ihtimal 5-10 gazete alıyordum. Benim için temas husus çok gani ve adamakıllı şeyler var hizmetleri görüyoruz ama sunu güzeli bile Ayasofya Camiinin açılması. Onun gazetelerinin ve dergilerinin üstelik arşivde bulunması ayrı bir ruh. Benzeri amacım namevcut bu şekilde devam edeceğiz. Tanrı cumhurbaşkanımıza tafsilatlı ömürler versin. Evimize gelenler ışık çekiniyor çocuklarıma bırakıt bırakacağım. Duygulanıyorum odaya girdiğimde geçmişe çevrilmiş bire bir sırça kabilinden. Cumhurbaşkanımızın de görmesini iştiyak ederiz” dedi.

“Gelip bakmasını isteriz”

Eşi Öznur Kurucan ise, “Yıllardır kocam dergileri, gazeteleri ayarlamış ve arşivlemiş onun amacıyla biz her gittiğimiz habbe ayrımsız odasını cumhurbaşkanımızın odası namına ayarlıyoruz. İlgi ile görelik ile bakıyoruz bizler ve arkadaşları üstelik destekliyoruz. Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Cumhurbaşkanımızın odasına evine gelip bakmasını isteriz. Allah başımızdan yarım etmesin” dedi.

Share: