130 milyon liralık yatırımın temeli atıldı

130 milyon lira yatırımın temeli atıldı

KOCAELİ – Kocaeli’dahi vatandaşların hizmetine sunulacak olan ve envestisman bedeli 130 milyon teklik değerindeki Gebze Göveri ve Yemiş Bilgisiz’nin temeli, planlı törenle atıldı.

Gebze’nin koca ve fiziki gelişimi düşünüldüğünde hem keyfiyet hem bile yetenek adına ihtiyaca yeterince yanıt veremeyen Gebze Sebze ve Semere Açık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yoluyla yürütülecek olan proje çerçevesinde Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde inşa edilecek kullanılmamış hesabına taşınacak. Bu çerçevede çalışmalara başlanmasıyla birlikte Gebze Göveri ve Sonuç Tıngır’nin anne atma töreni güç benzeri katılımla gerçekleştirildi

“Bizler milletimizle defa yürüyoruz”

Törende mütekellim Çayırova Şehremini Bünyamin Çiftçi, “Bizler göreve geldiğimizden beri ülkemizin, şehrimizin ve ilçelerimizin çehresini değiştirdik. Bizler milletimizle kez yürüyoruz. Bölgemizde bire bir gerekseme olan aynı projenin esas atma törenini gerçekleştireceğiz. Nadir Büyükşehir Uray Başkanımız Büyükakın’a bu yatırımı için teşekkür ederiz. Yeni çözme binası, ilçemize ve kentimize kıvrak olsun” dedi.

“Bu kuruluş buraya ‘cuk’ diyerek oturdu”

Yatırımın kılıklı olması temennisinde mevcut Gebze Belediye Reisi Zinnur Büyükgöz, “Hal yeriyle ilgilendiren ince tıpkı süreç yaşandı ve alternatifler sıralandıktan bilahare burada netlik kazandı. Bu işaret ayrımsız dakika geçmiş tarladan çıkmalı ve akıbet yordam tüketiciye ulaşmalı. Bulunduğu mekanın erişilebilir olması geçişsiz. Bu anlamda bu bünye buraya tabiri caizse ‘cuk’ diye niteleyerek oturdu. Yıpranmamış çözme binasının yapılmasına karar veren Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Büyükakın ve ekibine teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

“Haddinden Fazla daha ongun koşullarda hizmet ita imkanları olacak”

Gebze Yeni Sebze ve Meyve Zifos hakkında maharet bilgiler veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “Bu bölgeyi aşağılık değiştirecek olan bire bir hizmetin temelini atıyoruz. Bozuk hal binamızın olduğu yerin hem trafik açısından hem dahi fiziki şartları açısından bölgeye bakım etmesi akıbet rütbe sorunlu ayrımsız haldeydi. Bu problemi ortadan kaldırıyoruz. Oradaki dükkan sayısı kadar burada üstelik dükkan olacak. Oradan çok henüz ongun koşullarda hizmet ödeme imkanları olacak. Burada 35 kesim sandık depo alanı olacak. Yaklaşık 10 bin metrekarelik tıpkısı yapım. Tamamlandığında aşağılık bu bölge üzere haddinden fazla nazik ayrımsız imkan sağlayacak” şeklinde konuştu.

“Acun çok korkulu tıpkısı besin güvenliği riski altında”

Tarımın gelişigüzel alanına bindi verdiklerini dahi vurgulayan Başbuğ Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi namına tarımın değme alanına destek veriyoruz. Çok ağır sıklet yatırımlar yapıyoruz. Süt, basılmış ve çocuk özellikle oluşmak üzere herhangi bir konuda çiftçimize bindi veriyoruz. Yemeden Içmeden mazota bu sene 75 milyon liralık bindi sağladık. Tarıma 289 milyon TL’lik destek vereceğiz. Burasının ayrımlı tıpkı özelliği var. İstanbul’a çok andıran bir lokasyon. Bu birlikte bize çetin fırsatları sağlıyor. Dünyanın içinden geçtiği buut belli. Acun çokça sakil bire bir azık güvenliği riski altında. Riskler düşünüldüğü takdirde tığ toprağı henüz fazla paketlemek, çiftçiyi elan aşkın semirtmek zorundayız” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ve yakarış edilmesinin ardından tören düzeni üyeleri, beton mikserinin butonuna basarak, temele önceki harcı döktü. 10 bin 245 metrekare yapım alanı konusunda yapılan Gebze Göveri ve Semere Tırı Vırı, tamamlandığında açık imkanları ve gündeş yapısı ile hizmet vermeye başlayacak. Esnafın ve vatandaşların ihtiyacını gidereceği yıpranmamış yapı içerisinde 34 dükkan düz yazı edilecek. Ayrıca karambol içerisinde 35 kasa depoları, toplum örgütü odası ve ofisleri, ustalık hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, erkek berberi, aşçı ve çay ocağı olacak. Dünyalık sevkiyatının genelde büyük araçlarla yapılmasından ufuk yıpranmamış çözme binası ve park alanı bu tür vesait için elan fazla cereyan serbestliğine erbap olacak. Bu bağlamda yeni hal binasında 68 tır parkı alanı ile 63 araçlık park yeri hizmeti verilecek.

Share: